KIM JESTEM

Mam na imię Agnieszka i większość cudzoziemców nie jest w stanie wymówić poprawnie mojego imienia. Jakiś czas temu byłam nawet nieco zła na moich rodziców, którzy nadali mi imię tak trudne, że niezbyt często słyszę jego pełną wersję wymówioną poprawnie. Ale teraz jestem im wdzięczna! Nie ma lepszego sposobu na przełamanie pierwszych lodów niż uczenie kogoś jak je wymówić! Literowanie go w bardziej urzędowych okolicznościach to inna historia 😉

73260_10151263117194178_1413873024_n

Jestem Polką mieszkającą w Holandii. Nie przeniosłam się tutaj, bo kocham kulturę czy ten kraj. Właściwie nigdy wcześniej tutaj nie byłam. Tak się po prostu stało, że dostałam szansę, aby doświadczyć pracy i życia tutaj i tak to już jest od prawie dwóch lat. I chciałabym zrobić to znowu. Przenieść się w miejsce, gdzie nigdy nie byłam i znaleźć sposób aby gdzie indziej cieszyć się życiem.

Nie jestem wyjątkowa. Pracuje dla dużej korporacji i jestem małym trybikiem wielkiego biznesowego potwora. Nie myślę o tym zbyt wiele. Tak długo póki mam czas by spełniać moje marzenia i nikt mi nie narzuca jakim powinnam być człowiekiem.

Jestem wysoka i wesoła. Kocham kolorowe ubrania. Lubię dobrą fotografię, filmy i książki. Cieszy mnie gotowanie dla przyjaciół ale też dla siebie samej. Lubię się głośno śmiać i spędzać czas z ludźmi, którzy wnoszą do mojego życia jakąś wartość.

Nie mówię, że lubię podróżować. To przecież bardzo męczące. Spotykanie tysięcy nowych ludzi, znajdowanie swojej drogi w nowych miejscach, spędzanie długich godzin w pociągach i autobusach, wybieranie dokąd iść, co zobaczyć, co zjeść i jak się zachować. Nienawidzę lotnisk i nie jestem dobra w pakowaniu plecaka.

DSC_7940Ale za to kocham bycie blisko natury, budzenie się rano w namiocie w górach, zimne powietrze kiedy otwierasz wejście, pustkę odległych krain, miłych ludzi w małych wioseczkach, nowe smaki, zapachy i twarze, psy które wspinają się z tobą na sam szczyt góry, chodzenie boso po mokrej trawie, patrzenie w niebo pełne gwiazd i to uczucie, że każdy wyjazd czyni z Ciebie mądrzejszego i silniejszego człowieka. Tak, to jest to co lubię.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “KIM JESTEM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s