DLACZEGO 260 DOORS

Dobre kilka lat temu, kiedy jeszcze nie podróżowałam zbyt wiele, moja ciotka opowiedziała mi, że w swoim domu na ścianie obok wyjścia do ogrodu wiesza zdjęcia drzwi. Poprosiła wówczas, że jeśli zobaczę kiedyś jakieś ciekawe, to żebym je sfotografowała i wysłała jej to zdjęcie.
Tak to się zaczęło i nawet sama nie wiem kiedy stało się małym rytuałem. Niektórzy z wyjazdów przywożą kolczyki, inni kamyki a jeszcze inni robią zdjęcia chmurom. Ja robię drzwiom. Nie zawsze są to zdjęcia dobrej jakości. Czasem naprawdę się trzeba nieco nałazić, żeby znaleźć coś oryginalnego. Niektóre wyjazdy nie wnoszą do zbioru nic nowego, bo po prostu nie ma tam drzwi do sfotografowania. Ostatnia wycieczka do El Chorro nie wzbogaciła kolekcji o żadne nowe okazy. Ale póki co zdjęć nazbierało się 260 i zobaczymy co będzie dalej.
Galerię można podejrzeć tutaj. Fajnie by było kiedyś nanieść je na mapę.

Ale co mają drzwi do bloga i wyjazdu? Oczywiście można je otwierać, zamykać, do nich pukać, nimi trzaskać, przy nich podsłuchiwać, w nie kopać i zaglądać przez ich dziurkę od klucza aby podejrzeć co się dzieje po drugiej stronie. Można też na kogoś czekać wpatrując się w nie, albo też szukać u ich progu pomocy. Dla mnie są symbolem. Są symbolem zmiany i akcji. I nieważne po której ich stronie się w danym momencie znajdujemy. To przez drzwi wychodzimy z ciepłych pieleszy, poza ramy swojej strefy komfortu, żeby poznać co nowego czeka na nas na zewnątrz. To je za sobą zamykamy i o ile nie zgubimy albo nie wyrzucimy gdzieś klucza to możemy otworzyć je na powrót. I nawet jeśli fizycznie nie istnieją, bo trudno w środku lasu czy na górskim szlaku znaleźć solidną framugę z porządnymi drzwiami to i tak nam towarzyszą. Zamykamy je gdy kończymy a otwieramy by rozpocząć nowe i w tych dwóch ruchach obie te akcje wydarzają się prawie jednocześnie.

Reklamy

5 uwag do wpisu “DLACZEGO 260 DOORS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s